Jak hartowała się

STALMIKA

Czym jest dla nas stal?

Od 2012 roku pomagamy swoim partnerom uwierzyć w to, że stal może być piękna. Nieustannie zagłębiając się w specyfikę stali, sięgnęliśmy do filozofii antycznej i współczesnej, w których odkryliśmy trzy ważne kanony. 

Harmonia – w STALMICE szukamy jej nie tylko w odpowiednim doborze materiałów, ale także w planowaniu, produkcji i logistyce.

Drugi Człowiek – to partner określa kierunek podróży, do której nas zaprasza. Nasza rola polega na wsłuchaniu się w jego potrzeby, a następnie projektowaniu. Dzięki temu na ostatniej prostej powstaje produkt skrojony na miarę oczekiwań naszych klientów.

Miłość – „Piękno jest naprawdę piękne, kiedy łączy się z miłością”. Dlatego właśnie fundamentem STALMIKI jest Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR). Za jej pośrednictwem wyrażamy swoją miłość do świata i ludzi, a nasz biznes osadzony jest na fundamentach etycznych.

Historia

Świat wartości, jaki wyznajemy, nieustannie motywuje nas do ciągłego rozwoju. Firma wyrosła z jednoosobowej działalności gospodarczej i pokoju zagospodarowanego na biuro. Po 10 latach istnienia dysponujemy estetyczną i komfortową powierzchnią biurową w Myślenicach oraz nowym, zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym w Biertowicach.

W ciągu dekady STALMIKA stała się dojrzałym i nowoczesnym producentem wyrobów metalowych. Automatyzujemy procesy i kontrolujemy przebieg Twojego zamówienia po to, abyś spał spokojnie w czasie, gdy my dostarczymy produkt na czas w niemal każdy rejon świata.

Technologia

Dysponujemy nowoczesnym zakładem produkcyjnym, w którego skład wchodzą m.in.: w pełni automatyczny laser do bezodpadowego cięcia i otworowania rur oraz profili stalowych, numeryczna gilotyna, półautomatyczna piła taśmowa i szlifierka do rur, liczne wiertarki, prasy i spawarki ręczne. Współpracujemy z renomowanymi firmami, dostarczając naszym klientom produkty w powłoce lakierniczej, a także cynkowane ogniowo i galwanicznie.

Nasza produkcja jest planowana zgodnie ze sztuką LEAN Manufacturing. Oprócz tego doskonalimy proces wytwórczy, minimalizując negatywny wpływ na środowisko, czego potwierdzeniem jest certyfikat ISO 14001:2015. Nasza planeta jest dla nas ważna, dlatego wszystkie działania podejmujemy również w trosce o nią.

Zespół

Nasz zespół tworzą ludzie o różnych cechach charakteru, specjalizacjach i wyznaczonych zadaniach, lecz tym, co nas łączy w jedną, zgraną całość jest misja i cel, które opierają się na nieustanym dążeniu do sięgania wyżej i chęć stawania się wzorem dla innych w uczciwym i odpowiedzialnym podejściu do partnerów biznesowych oraz pracowników.

Praca zespołowa jest dla nas podstawą. Dzięki niej czerpiemy wzajemną motywację, zyskujemy nowe pomysły i rozwiązania, co w efekcie pozwala nam urzeczywistniać twórcze pomysły naszych klientów w obrębie produktów metalowych.